Rozdíl mezi zařízeními Womanizer a Satisfyer

Satisfyer není jediným zařízením svého druhu, které je dostupné v českých sexhopech. Nejvýraznějším konkurentem je produkt s názvem Womanizer.

Princip

V principu se obě zařízení od sebe neliší. Obě využívají bezdotykovou stimulaci pomocí podtlaku. Jedná se tedy v obou případech primárně o pomůcku využívající techniku dráždění klitorisu.

Jak funguje Satisfyer?

Ve vybraných zařízeních jsou rovněž dostupné další funkce. Tlakové vlny tak můžete zkombinovat i s vibracemi. Womanizer Duo zvládne stimulovat i bod G, stejnou možnost vám u Satisfyeru nabídne verze Satisfyer Curvy Trinity.

Cena

Na čem se uživatelé shodují a co lze bezesporu porovnat i objektivně, je cena. Satisfyer je znatelně levnější. Můžeme proto říci, že právě tady jednoznačně tkví jeho silná stránka. Cena je nízká jednak z pohledu využitelnosti a dostupných funkcí. V kontrastu s násobně dražším Womanizerem pak vyniká úspora u Satisfyeru ještě více.

Čistě pro orientaci, dnes asi nejpopulárnější model Satisfyer Pro 2 Next Generation seženete v renomovaných e-shopech kolem 600 až 700 Kč. Oproti tomu Womanizer Premium v průměru svou cenou překračuje 4 000 Kč.

Použití

Využitelnost je samozřejmě značně subjektivní. Záleží navíc i na tom, zda si pořídíte u Satisfyeru model, který má pouze pulzní stimulaci, případně je vybaven též vibracemi.

Pokud bychom však v obecném měřítku měli oba produkty porovnat, Satisfyer lze označit za intenzivnější. Womanizer oproti svému konkurentovi obecně nabídne více stupňů vibrací, které působí poněkud jemněji.

Ani jeden z nich však nemůžeme označit za účinnější. Dosažení orgasmu je s oběma přístroji stejně jednoduché, a to i pro uživatelky, kterým nevyhovují běžné vibrátory.

Voděodolnost/vodotěsnost

Co se týče vodotěsnosti a voděodolnosti opět Womanizer i Satisfyer tuto možnost nabídnou. To, že vibrátor může přijít do kontaktu s vodou, má v první řadě výhodu v tom, že se jednoduše udržuje. Stačí jej vždy pouze opláchnout vodou, aby zůstal hygienicky čistý. Z tohoto pohledu dopadá náš duel nerozhodně.

Ovšem pozor, Satisfyery jsou až na modely Number One a Number Two vždy vodotěsné, zatímco Womanizer dodává vodotěsné i voděodolné provedení. Voděodolnou hračku však nemůžete ponořit, pouze se smí dostat do kontaktu s vodou. Určitě se proto pečlivě podívejte na parametry konkrétního výrobku. Pokud však chcete vysloveně doplněk pro vodní hrátky, vaše volba by měla padnout spíše na Satisfyer.

Materiály

Ohledně materiálového provedení postačí stručná zmínka. V zásadě jsou totiž obě zařízení shodná, a to i za předpokladu, že nebudeme rozlišovat konkrétní modely. Tělo přístroje tvoří plast, zatímco nástavec na dráždění klitorisu je vyroben z lékařského silikonu.

Budeme-li však zcela objektivní, je v tomto odstavci nutné určité pomyslné „body“ k dobru připsat hlavně Womanizeru. Ten vyniká lepším zpracováním i tím, že celkově je materiál na dotek příjemnější.

Velikost

Dále se zastavíme u velikosti. Obě značky poskytují dostatečně rozmanitý výběr. U Satisfyeru najdeme menší verzi pod názvem Satisfyer Pro Traveler. Womanizer má pak pochopitelně rovněž svou „kabelkovou“ variantu, aktuálně se prodává zmenšená Womanizer Starlet.

Vybraného „společníka“ pro všechny příležitosti si tak zaručeně najdete u obou značek. Tento parametr tedy není úplně určující.

Tvar

Jednotlivé vibrátory jsou pochopitelně i různě tvarované a konkrétní provedení se odvíjí také hlavně od vámi vybraného modelu.

Nicméně jestliže opět přikročíme k jistému zobecnění těchto dvou různých značek, Satisfyer se obecně vyznačuje propracovanější ergonomií. Jeho tvar mnohem lépe padne do ruky a vibrátor se i díky svému tvaru celkově snáze přizpůsobí tělu.

Hlučnost

Hlučnost je do značné míry opět subjektivní. Některé ženy si stěžují na vyšší hlučnost Satisfyeru. Další majitelky vibrátoru v tomto však problém nevidí. Obecně podtlakové hračky patří k těm hlučnějším, o něco méně pak tímto trpí neduhem trpí například Satisfyer Penguin.

U Womanizeru jeho uživatelky hlučnost zásadněji nekomentují. Na druhou stranu u přístroje z takto vyšší cenové hladiny lze očekávat, že bude vyladěný do posledního detailu, zatímco Satisfyeru lze naopak z hlediska ceny mnohé drobné nedostatky prominout.

Design

Vzhledem k zacílení na ženy si výrobce dal na designu záležet vždy. Záleží tak spíše, zda vám vyhovuje jednodušší pojetí Womanizeru, byť i ten umí vsadit na netradiční zpracování. Miniaturní Womanizer 2GO například má tvar rtěnky.

Případně upřednostníte Satisfyer, který má o něco výraznější vzhled. Po designové stránce patří k největším „tahounům“ této značky určitě verze Satisfyer Pro Penguin ve tvaru tučňáka. Pokud však dáváte přednost klasičtějším liniím, kupříkladu oblíbený Satisfyer Pro 2 Next Generation vás určitě neurazí.

Nejčastěji kladené dotazy k tématu Satisfyer

Satisfyer se stal synonymem uspok